Карантин в Україні: деякі обмеження можуть визнати неконституційними

Спираючись на рішення КСУ, громадяни можуть звертатися до судів загальної юрисдикції

Карантин в Україні: деякі обмеження можуть визнати неконституційними

Верховний суд днями звернувся до Конституційного суду з проханням перевірити на конституційність деякі рішення Кабміну і Верховної Ради про карантин на час епідемії коронавірусу. Яке рішення може ухвалити КСУ, розповів колишній суддя цього суду Віктор Шишкін в ефірі каналу "Україна 24".

"Введення карантину в умовах епідемічної кризи звичайно можливе як явище. Але постає питання, з яких складників складається карантин. Заходи карантину, пов’язані з санітарною обробкою, носінням масок, рукавичок – це заходи, які потрібні. Але одночасно обмеження пересування, обмеження ведення підприємницької діяльності, обмеження транспортування, зборів (понад троє не збиратися), обмеження пересування в парках – такі дивні інколи обмеження можуть бути визнані неконституційними", — сказав він. 

Екссуддя розповів, що буде, якщо Конституційний суд хоча б в якийсь частині визнає карантинні заходи такими, що не відповідають Конституції.

"КСУ конкретні факти не досліджує, тобто кому збитки нанесені чи не нанесені. Далі вже людина повинна, спираючись на рішення КСУ, звертатись до судів загальної юрисдикції, які повинні оцінювати фактичні наслідки карантину для відповідної людини. Для мене як пенсіонера не було ніяких наслідків, які завдали б мені матеріальної шкоди, хіба що моральної. А є люди, які втратили в матеріальному аспекті, особливо підприємці", — зазначив Шишкін.

Популярні відео

Раніше економіст розповів, за яких умов можна буде претендувати на компенсацію збитків через карантин.

Джерело Україна 24 Теги