Україна хоче оживити нормандський формат: політолог назвав кращий варіант

Політолог-міжнародник розповів, який формат переговорів по Донбасу найкращий

Україна хоче оживити нормандський формат: політолог назвав кращий варіант

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна прагне оживити нормандський формат заради досягнення миру. Чи є цей формат ефективним, розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров в ефірі каналу "Україна 24".

"По суті, з ініціативи Зеленського сталася зустріч у "нормандському форматі" 9 грудня 2019 року. На жаль, ми зараз не бачимо того, про що домовилися. Не бачимо розлучення військ, повного обміну полоненими, припинення вогню. Якщо в цьому форматі не можуть домовитися, то не думаю, що будь-який інший формат буде вдалим.

Найкращий формат —  це двосторонні переговори між Росією та Україною. Не між сепаратистами та Україною, а саме Росії та України. Цей формат фактично проіснував кілька місяців — з листопада минулого року по січень нинішнього. Пізніше відбулася заморозка в переговорному процесі, непрямим доказом є відсутність Леоніда Кучми в переговорному процесі. Він формально є в групі", — сказав експерт.

Популярні відео

На думку Бузарова, щось сталося в переговорах між Україною і Росією.

"Якийсь різкий спад в усіх напрямках двосторонніх переговорів, в тому числі, перш за все, по "нормандському формату" в частині, наприклад, консенсусу з приводу розведення військ", — сказав він.

Читайте також: Росія не підтримає нову ідею України щодо Донбасу - політолог пояснив причину

Політолог також заявив, що присутність в переговорах Франції та Німеччини є індикатором кризи, оскільки після того, як провал стався в двосторонніх переговорах, Росія та Україна почали звертатися до традиційних союзників з цих питань, особливо до Німеччини. На його думку, Україна переходить в період, який існував ще за попередньої влади — напівзаморожений  конфлікт і відсутність руху.

Джерело Україна 24 Теги