Українці зможуть отримати компенсації через карантин — економіст назвав варіанти

Юрист розповів, за яких умов можна буде претендувати на компенсацію збитків через карантин

Українці зможуть отримати компенсації через карантин — економіст назвав варіанти

Чи можуть люди в судовому порядку вимагати компенсації та відшкодування через матеріальні втрати та штрафи після введення карантину, розповів юрист-міжнародник Євген Огарков в ефірі каналу "Україна 24".

Зокрема, для цього потрібна законодавча підстава, щоб можна було звернутися до суду.

"Для того, щоб були підстави подавати до суду, треба, щоб було рішення Конституційного суду, яке може стати тим прецедентом, через який можливі будуть подання до інших судів. Тому що зараз відповідність законодавству певних актів Кабміну розглядає виключно Конституційний суд і в деяких випадках – Касаційний адміністративний суд Верховного суду як суд першої інстанції", — розповів він.

Читайте також Продовження карантину в Україні: санлікар Ляшко озвучив сценарії

 Юрист розповів, що після прийняття рішення КС можна буде подати цивільний позов на отримання компенсації через втрату доходу.

"Чи може людина розраховувати на реальну грошову компенсацію, тому що людині дуже важко існувати в умовах втрати певного заробітку за час дії обмежень? Якщо рішення Кабміну буде визнано незаконним, то шанси виграти у рамках цивільного судочинства цивільні позови та отримати компенсацію за, наприклад, час вимушеного прогулу, як це робиться в трудових справах – я думаю, що шанси такі досить великі, перспективи будуть, але виключно після відповідного вердикту Конституційного суду", — зазначив він.

Популярні відео

Раніше лікарка розповіла, з яких причин захворюваність на коронавірус все ще не йде на спад.

Джерело Україна 24 Теги