Чи буде повернення до жорсткої фази карантину — прогноз експерта

В уряді прораховують математичну модель можливих збитків

Чи буде повернення до жорсткої фази карантину — прогноз експерта

В Україні зростає кількість хворих на коронавірус, а карантин продовжує слабшати. Чи можуть повернути жорсткі обмеження, спрогнозував директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в ефірі каналу "Україна 24".

"Ні, по-перше, люди вже вийшли на вулицю. По-друге, обмежувальні заходи вже не працюють. По-третє, запрацював транспорт — громадський, в першу чергу. Ну і літо, вдома людей ви ніколи не удержите. У нас зараз спостерігається зростання зараження, але немає високого рівня смертності. Завчасно немає сенсу говорити про закручування гайок і включення повноцінного карантину", — сказав він.

Читайте також Кількість хворих на COVID-19 зростає: лікарка розповіла, кому потрібні тести

При цьому експерт допускає, що деякі заходи можуть бути повернуті під час другої хвилі епідемії коронавірусу.

"Але це може статися восени, коли підніметься рівень смертності. І тоді є ймовірність, що можуть застосувати певні заходи карантину. Я не думаю, що повернуть жорстку фазу, яка була раніше, тому що люди не підтримають це. Але я знаю, що в уряді прораховують математичну модель можливих збитків і наслідків введення другого карантину, і саме з вересня-жовтня", — розповів він.

Популярні відео

Раніше ексзаступник глави санітарної служби Святослав Протас в ефірі каналу "Україна 24" розповідав, чому не варто побоюватися різкого спалаху коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги