"Депутати хочуть помститися пішоходам" - експерт про нові штрафи

Представник асоціації пішоходів Києва висловився про закон, який посилює покарання за порушення ПДР

"Депутати хочуть помститися пішоходам" - експерт про нові штрафи

Верховна Рада днями прийняла в першому читанні закон про підвищення штрафів для пішоходів за порушення правил. Цей документ прокоментував ініціатор спільноти "Асоціація пішоходів Києва" Денис Сімковський в ефірі каналу "Україна 24".

"Мені не подобається ця політика, мені здається, що наші депутати, які в основному автомобілісти, хочуть якось помститися пішоходам — мовляв, нас штрафують, так нехай і їх штрафують, щоб не лізли під колеса.

Як можна штрафувати людину за те, що вона ходить? Треба зробити так, щоб людям було зручно дотримуватися правил. Пішоходи не збивають пішоходів, їх збивають автомобілісти. Не більше 3% випадків ДТП сталися з вини пішоходів. Або щодо положення про обов'язкову світловідбиваючого одягу — це може бути рекомендовано. Інакше відразу вся вина покладатиметься на пішохода", — заявив він.

Популярні відео

Сімковський заявив, що пішоходи повинні бути впевнені в тому, що коли вони вийшли на перехід, їх не зіб'ють і не звинуватять в ДТП.

"Автомобіль — це джерело підвищеної небезпеки, а пішохід — ні. Тому пріоритет повинен бути у пішохода", — сказав він.

Читайте також

Нагадаємо, закон встановлює збільшення штрафу з 51 гривні до 255 гривень за недотримання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортними засобами, невиконання інших правил дорожнього руху. За ті самі порушення, вчинені в стані сп'яніння, штраф збільшиться зі 136 гривень до 510 гривень. За порушення, що призвели до створення аварійної ситуації, штраф збільшується зі 170 гривень до 680 гривень, або накладається покарання у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.

Джерело Україна 24 Теги