Різкого сплеску коронавируса не буде — експерт пояснив причини

Колишній заступник голови санітарної служби розповів, чи допомагає карантин та чи очікується зростання захворюваності найближчим часом

Різкого сплеску коронавируса не буде — експерт пояснив причини

Цими вихідними пройшли поминальні дні, які перенесли з тижня після Великодня через карантин. Крім того, 7 червня православні відзначають свято Трійці. Чи вплинуть масові відвідування церкви на ситуацію з коронавірусом в Україні та чи виросте кількість хворих, розповів ексзаступник глави санітарної служби Святослав Протас в ефірі каналу "Україна 24".

"Треба в космос полетіти, щоб повністю захиститися, заходи просто мінімізують ймовірність зараження. Зараз, якщо ми рестроспективно оцінимо ті свята, які проводилися раніше, ризик був більше, оскільки зараз в силу природно-кліматичних умов ризиків менше, ніж в березні та на початку квітня: до 50 осіб могли заражатися в замкнутому просторі, не застосовуючи заходів безпеки", — сказав він.

Експерт зазначив, що коливання захворювання залишаються в межах початкового рівня, стрімкого підйому не спостерігається.

"Основне завдання карантину — не зупинити інфекцію, а зробити поширення захворювання рівномірним. Якби з самого початку ми застосовували адаптивний карантин, то не принесли б такої шкоди економіці та не знизили рівень довіри до медицини та влади, як ми чули, що все це робилося для того, щоб залякати населення. Це сумно. Сподіваюся, що в історії України більше не буде таких ганебних випадків", — заявив він.

Популярні відео

Раніше епідеміолог Людмила Мухарська в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чи буде повернення жорсткого карантину в Україні.

Джерело Україна 24 Теги