Позиція Ірану тільки на словах — заступник міністра про катастрофу українського літака

Заступник міністра закордонних справ прокоментував заяву іранського колеги про швидке закінчення слідства

Позиція Ірану тільки на словах — заступник міністра про катастрофу українського літака

Розслідування Іраном трагедії з літаком МАУ "майже закінчено", заявив у суботу заступник міністра закордонних справ Ірану з міжнародних та правових питань Мохсен Бахарванд. За його словами, Тегеран не вірить, що в "чорних ящиках" літака міститься якась важлива інформація. Цю заяву прокоментував заступник міністра закордонних справ Євген Єнін в ефірі каналу "Україна 24".

"З перших днів після катастрофи українська сторона направила вербальну ноту, де були сформовані вимоги забезпечення розслідування, гарантія неповторення подібних ситуацій в майбутньому. Також там йшлося про переговорний процес про компенсацію родичам і авіакомпанії. Сьогодні ми бачимо тільки позитивні медійні сигнали, іншого не спостерігаємо", — сказав він.

За словами Єніна, іранська сторона не підкріплює озвучувану позицію жодними документами або діями.

"Розраховуємо, що іранська сторона перейде до реальних справ, ми перебуваємо на постійному зв'язку c іранською владою і керівництвом ICAO. Іран досі не передав чорні ящики, і саме з цим я пов'язую медійну активність. Специфіка дипломатії в цьому випадку в тому, що ми повинні вірити підписаним документам, а не красивим словам. Зараз Іран наполягає на людській помилці, ми вважаємо, що без завершення кримінального процесу, технічних експертиз і без чорних ящиків некоректно говорити про розслідування. На сьогодні ми перебуваємо в процесі переговорів, пройшли подібний досвід з РФ, і з самого початку формували переговорну позицію, яка може бути використана у світових інстанціях. Хотів би вірити, що Іран зацікавлений в якнайшвидшому завершенні процесу, але ця позиція не підтверджується офіційними документами іранської сторони", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що виконував рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 незабаром після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. У березні Іран в черговий раз відмовився передавати Україні чорні ящики нібито через епідемію коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги