Більше українців поїде на заробітки за кордон — експерт назвав причини

Експерт з міжнародного працевлаштування розповів, куди українці можуть поїхати на заробітки

Більше українців поїде на заробітки за кордон — експерт назвав причини

З 3 червня в Україні відновили роботу візові центри. Під посольствами Польщі вже помічені великі черги. Про українців, які їдуть на заробітки за кордон, розповів віцепрезидент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Александров в ефірі каналу "Україна 24".

"Зберігаються певні проблеми. Зокрема, людям, які виїжджають за кордон, необхідно два тижні пробути на карантині, і це багато кого відлякує. Українцям потрібні гроші прямо зараз, і вони хочуть приїхати й одразу працювати з першого дня. Крім того, не відновлено нормальне транспортне сполучення, і людям складно дістатися до тієї ж Польщі. Потрібно якось доїхати до роботодавця. Але з 15 числа буде відновлено транспортне сполучення, і люди поїдуть на роботу більш масово. Крім того, в Польщі ведуть розмови про те, щоб через кілька днів зняти карантинний режим", — сказав він.

Також він розповів про те, як змінився ринок працевлаштування за кордоном за час карантину.

"Він дуже змінився за ці два місяці та пригальмував. Але я думаю, дуже скоро все відновиться, і я навіть прогнозую, що ще більше українців поїдуть на роботу за кордоном в цьому році, ніж раніше. Багато хто втратив роботу в Україні, зарплати дуже низькі та продовжують відставати від європейських. Людина може поїхати й заробити за три місяці досить великі гроші, а потім повернутися і ще три місяці відпочивати", — сказав він.

Читайте також Безвіз з ЄС після карантину: експертка розповіла, що чекає українців

Популярні відео

Також Александров назвав три країни, які дозволяють працевлаштування за біометричним паспортом: це Польща, Угорщина і Словаччина. Польща залишається найбільшим ринком для українських трудових мігрантів. Українці хочуть працювати в Німеччині, але там більше обмежень, зазначив експерт. Наприклад, там необхідно знати мову, що непотрібно в Польщі, але мови вчити не хочуть — це займає багато часу, а гроші потрібні скоріше.

"Українці намагатимуться потрапити у заможніші країни, такі як Німеччина, Нідерланди, Норвегія, Швеція. Ще один напрямок - це країни Балтії, які також активно зараз залучають українців, тому що їх громадяни значною мірою працюють в Скандинавії та Великій Британії", — розповів він.

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав причини, через які українці будуть масово виїжджати на заробітки за кордон.

 

Джерело Україна 24 Теги