Чи буде повернення жорсткого карантину: лікарка дала відповідь

Лікарка розповіла, чи не зарано в Україні ослабили карантин і за яких умов можуть повернути обмеження

Чи буде повернення жорсткого карантину: лікарка дала відповідь

В Україні починаються нові послаблення карантину. Зокрема, з 5 червня можуть працювати кафе і ресторани, храми; дозволено не дотримуватися самоізоляції людям старше 65 років. Також поступово відкривається небо для авіаперельотів. Чи своєчасне рішення про ослаблення заходів безпеки, розповіла епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми бачимо, що багато країн йдуть таким шляхом. У країнах, де захворюваність вище, ніж в Україні, також пом'якшують заходи. Але звичайно, потрібно брати до уваги ситуацію і вивчати статистику. Ми знаємо, що введений не просто карантин, а так званий адаптивний. Це означає, що у регіонах, де показники гірші, обмеження не послаблюються. А скасовуються вони там, де захворюваність менше", — сказала вона.

Читайте також Коли Україну накриє нова хвиля коронавірусу: прогноз лікаря

Лікарка вважає, що повертати жорсткий карантин не будуть.

"Я не думаю, що буде повернення до жорсткого карантину, але якщо буде збільшуватися захворюваність кілька днів поспіль, то повернення деяких карантинних заходів буде розглядатися. Потрібно врахувати, що захворюваність збільшується не тільки тому, що люди не дотримуються заходів. Розширюється коло людей, які тестуються. Кількість тестів збільшується, відповідно, збільшується і захворюваність", — розповіла вона.

Популярні відео

Раніше інфекціоністка в ефірі "Україна 24" розповідала, що захворюваність на коронавірус COVID-19 в Україні піде на спад вже у найближчі тижні, коли погода стане по-справжньому літньою.

Джерело Україна 24 Теги