Штрафи для пішоходів підвищать — у поліції розповіли про кількість порушень

У Патрульній поліції розповіли, скільки пішоходів притягують до відповідальності за порушення

Штрафи для пішоходів підвищать — у поліції розповіли про кількість порушень

Верховна Рада має намір збільшити до 680 гривень штрафи за порушення правил дорожнього руху пішоходами. За закон проголосували у першому читанні. Цю ініціативу прокоментував заступник начальника департаменту Патрульній поліції Олексій Білошицький в ефірі каналу "Україна 24".

"Притягнення до відповідальності пішоходів за порушення — десятки тисяч випадків за рік. Говорити про те, що поліція не реагує, не можна. Є нюанси притягнення до відповідальності пішоходів, такі як встановлення особи. Якщо у порушника при собі немає документів, то процес уповільнюється. Є й інші нюанси, які роблять процес менш ефективним, ніж він міг би бути", — розповів він.

Білошицький назвав основні цілі підвищення штрафів для пішоходів.

"Підвищення відповідальності має і превентивний ефект, і мету приведення відповідальності пішохода до сучасних реалій. Раніше передбачені заходи встановлювалися дуже давно, і 51 гривня — це неадекватне покарання", — сказав він.

Читайте також: Провину пішохода в ДТП буде складно довести - адвокат про відеофіксацію

Законопроєктом встановлюється збільшення штрафу з 51 гривні до 255 гривень за недотримання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед наближенням транспортними засобами, невиконання інших правил дорожнього руху. За ті самі порушення, скоєні особами в стані сп'яніння, збільшується штраф зі 136 гривень до 510 гривень. За порушення, що призвели до створення аварійних ситуацій, також збільшується штраф зі 170 гривень до 680 гривень, або накладається штраф у вигляді громадських робіт на строк від 20 до 40 годин.

Джерело Україна 24 Теги