Друга хвиля коронавірусу - академік пояснив загрозу для України

Українці перестали дотримуватись правил безпеки, вважає Сергій Комісаренко

Друга хвиля коронавірусу - академік пояснив загрозу для України

Друга хвиля коронавірусу в Україні може стати страшним ударом по медичній системі. Під загрозою опиняться навіть ті люди, які вже перехворіли COVID-19.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" директор Інституту біохімії ім. Палладіна, голова робочої групи при Національній академії наук (НАН) України з проблем поширення коронавірусу Сергій Комісаренко.

За словами академіка, якість тестів на коронавірус, які проводять в Україні, викликає питання. Він вважає, що прогнози, засновані на результатах тестів, не заслуговують на довіру, тому "треба орієнтуватися на кількість хворих і, на жаль, померлих".

"Мене хвилює, що наші люди трактують послаблення карантину не так - багато без масок, спілкуються. Продовжувати дистанціювання - це головна умова. Більшість країн проводять поступове послаблення, воно ретельно відстежується. За три місяці я не побачив втручання поліції в умови карантину, не бачу контролю. Це неправильно - в інших країнах були групи поліцейських, які відстежували дотримання умов карантину", - наголосив Комісаренко.

Читайте також

На його думку, друга хвиля може бути повторним інфікуванням людей, у яких не виробився імунітет.

"У нас же може бути продовження першої хвилі, у нас багато було неінфікованих, тобто повторний спалах піку. Це матиме страшний удар по нашій медичній системі", - додав академік.

Популярні відео

Нагадаємо, головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Україна уникне другої хвилі коронавірусу за двох обставин.

Джерело Україна 24 Теги