Чому Україна не може побудувати свою ракету – подробиці від експерта

Голова Державного космічного агентства розповів, як працює в Україні космічна промисловість

Чому Україна не може побудувати свою ракету – подробиці від експерта

Про можливість побудування ракети-носія в Україні розповів голова Державного космічного агентства Володимир Усов в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи запуск в США ракети Crew Dragon компанії Ілона Маска SpaceX.

"На сьогодні в Україні, безперечно, є космічна промисловість, не лише галузь, а я говорю промисловість, в якій працює понад 16 тисяч людей. І на сьогодні "Південмаш" і КБ "Південне" беруть участь у міжнародних проєктах. По-перше, це проєкт Antares, де Україна виробляє дві перші ступені ракети Antares на рік. Вони для Європейського космічного проєкту, для проєкту Vega. Це наш спільний проєкт з італійцями", — розповів він.

Але, за словами Усова, є необхідні речи, яких не вистачає в Україні для будівництва власної ракети. 

"На жаль, можна сказати, повного циклу для виробництва ракетоносіїв нового покоління в Україні на сьогодні немає через те, що не відпрацьоване будівництво двигунів першого ступеню. Якщо ми хочемо в найближчий термін мати свою ракету і мати незалежний доступ до космосу, то ми повинні мати й космічну програму, якої в Україні уже три роки немає. А без неї не буде і власного ракетоносія", — зазначив він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, у суботу ввечері, 30 травня з мису Канаверал у США запустили космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX. Це перша пілотована місія, яка стартувала з території США, з 2011 року, коли завершилася програма запусків Space Shuttle.

Джерело Україна 24 Теги