Це середньовіччя: санлікар Ляшко зробив несподівану заяву про епідемію

Головний санлікар розповів, як в українців буде формуватися імунітет до коронавірусу

Це середньовіччя: санлікар Ляшко зробив несподівану заяву про епідемію

Україна повинна формувати колективний імунітет до коронавірусу штучним шляхом — тобто з допомогою вакцинації. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"Щоб був колективний імунітет, треба, щоб 95% людей перехворіли. Є стратегія стримування. Ми зараз повинні знайти баланс, щоб працювала нормально система охорони здоров’я і паралельно щоб могла відновлюватись економіка. Одне без іншого не спрацює. Сьогодні ми тримаємо ситуацію під контролем. Кількість хворих не перевищує 1%, тому ми не можемо говорити про те, що будемо формувати  колективний імунітет", — сказав він.

Ляшко зауважив, що у більшості країн світу природне формування колективного імунітету вважають помилковим підходом.

"Формування колективного імунітету через перенесення хвороби — це підхід середньовіччя, від нього відмовилися всі, навіть Швеція, яка спочатку збиралася йти таким шляхом, але потім визнала, що він помилковий. Але така практика в минулому. Про колективний імунітет будемо говорити, коли з'явиться вакцина", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Зазначимо, буквально напередодні, 30 травня в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта заявив, що Україна в боротьбі з коронавірусом COVID-19 перейшла від жорстких обмежень до стратегії формування колективного імунітету в населення.

Джерело Україна 24 Теги