Штрафи за відеофіксацію легко можна буде оскаржити - автоюрист вказав спосіб

Після введення відеофіксації порушень водії зможуть уникнути штрафів за законом

Штрафи за відеофіксацію легко можна буде оскаржити - автоюрист вказав спосіб

Прогалина у законодавстві дозволяє уникнути штрафу за порушення ПДР, зафіксоване на відео. Про це розповів автоюрист Володимир Володарський в ефірі каналу "Україна 24".

"Механізм, який зараз у законі передбачений – це не просто прогалина, а істотна проблема. Оскільки постанови (про порушення ПДР – ред.) будуть виноситись не щодо конкретно тієї особи, яка порушила, а щодо власника транспортного засобу.

Річ у тому, що є рішення Конституційного суду від 22 грудня ще 2010 року, яким не тільки ця логіка, які існувала на той час, визнана неконституційною, але чітко встановлені принципи та критерії відповідальності. Тобто відповідальність, в тому числі адміністративна, прив’язана безпосередньо до вчинення конкретного протиправного діяння конкретною особою. Тобто фактично встановлено також, що презумпція невинуватості розповсюджується і на цю категорію справ", — розповів він. 

Юрист зробив висновок, що це може бути приводом для оскарження штрафу у суді.

"Тому насправді кожна людина, щодо якої винесена така постанова і прийшов цей лист щастя, вона зможе, користуючись цією правовою позицією Конституційного суду, по суті, оскаржити у судовому порядку такі постанови. Фактично цей принцип відповідальності не того, хто порушував, на конституційно-правовому рівні заблокує всю цю практику", — сказав він.

Читайте також

Нагадаємо, з 1 червня в Україні вводиться автоматичне фіксування порушень правил дорожнього руху камерами відеоспостереження. 

Джерело Україна 24 Теги