Україна ніколи не зможе мати космодром – експерт назвала причину

В якості альтернативи космодрому Україна може використовувати повітряний старт космічних апаратів

Україна ніколи не зможе мати космодром – експерт назвала причину

Україна може реалізовувати власну програму запуску космічних кораблів, хоча й ніколи не зможе мати на своїй території космодром.

Про це розповіла в ефірі каналу "Україна 24" координаторка космічних проектів компанії "Ноосфера" Наталя Боротканич.

"В Україні є ще старі, давно напрацьовані можливості повітряного старту космічних кораблів. Чому для України це важливо? Тому що ми не маємо фізично свого космодрому. Україна – це є густонаселена територія. І ми ніколи не зможемо мати свого власного космодрому на своїй території", - пояснила вона.

Читайте також

За словами експерта, Україна може використовувати повітряний старт космічних апаратів.

"З будь-якої точки з літака вилетить ракета і виведе на орбіту вантаж. Тут не йде мова про пілотовані польоти. І це не є дешевша технологія. На сьогоднішній день із космічних проектів, які себе виправдали, які літають – це американський комерційний проект Pegasus, але його в більшості замовляють військові США, тому що запуск дорожчий, ніж у того ж Ілона Маска. Він має свої певні переваги. Але земля – це більш стабільно. У повітрі вам ще треба стабілізувати ракету. А на землі вона вже стабілізована, пуск з землі є простішим", - розповіла Боротканич.

Популярні відео

Нагадаємо, координаторка космічних проектів компанії "Ноосфера" Наталя Боротканич в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, які можливості для України відкриває запуск у США космічного корабля Crew Dragon.

Джерело Україна 24 Теги