Коли з'явиться вакцина від коронавірусу: лікар озвучив терміни

Ситуацію з розробкою вакцини ускладнює здатність вірусів до мутації

Коли з'явиться вакцина від коронавірусу: лікар озвучив терміни

Вакцина від коронавірусу COVID-19 може бути створена не раніше, ніж через рік. До цього вона має пройти кілька етапів досліджень.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Для того щоб вакцину запустити для людей, необхідно пройти декілька досліджень. Перший етап дослідження – на тваринах. Другий етап – проведення досліджень на здорових добровольцях. Коли в людей немає наслідків… тоді перевіряється безпечність вакцини", - пояснив інфекціоніст.

Читайте також

За його словами, декілька досліджень вакцин уже розпочали цей етап.

"Після цього починається випробування на великих групах людей, коли вона ще на загал не пускається, для того, щоб зрозуміти – як вона діє не лише на здорових, а і на людей, які мають хронічні захворювання, чи довго буде імунітет, як швидко він формується? Тільки після цього вакцину можна запустити в промислове виробництво", - розповів Курпіта.

На думку лікаря, при найкращих розкладах вакцина може з’явитися в квітні-травні 2021 року. Але, оскількі вірус сильно мутує, процес може затягнутися на роки.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі "Україна 24" заявила, що коронавірус остаточно не зникне ніколи, як грип. 

Джерело Україна 24 Теги