Україна буде боротися з коронавірусом по-новому: лікар розкрив деталі

Інфекціоніст пояснив, які наслідки матиме послаблення карантину

Україна буде боротися з коронавірусом по-новому: лікар розкрив деталі

Україна в боротьбі з коронавірусом COVID-19 перейшла від жорстких обмежень до стратегії формування колективного імунітету в населення.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта.

"Багато інфекційних хвороб зникли або частково зникли через колективний імунітет. Є два шляхи формування колективного імунітету: природний або штучний. Швеція і Нідерланди використовували природній перебіг формування колективного імунітету. Теоретично зараз Україна перейшла теж до такої стратегії формування колективного імунітету, оскільки у нас послабляються обмежувальні заходи", - зазначив Курпіта.

Читайте також

Лікар спрогнозував, що з послабленням обмежувальних заходів кількість контактів з вірусом буде зростати, будуть з’являтися нові хворі.

"Але хороший чинник пов’язаний з сезоном. Погода цього року сприяє тому, що українці сидять вдома навіть без обмежень через дощі і холод. Друга хвиля очікується, коли буде похолодання після літа. Влітку сонце, висока температура і вітер – це ті чинники, які зменшують виживання вірусу на поверхнях. Люди проводять більше часу на свіжому повітрі, а не в закритих приміщеннях. Але наступні 6-8 тижнів ми очікуємо в межах 300-400 хворих кожного дня", - розповів інфекціоніст.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чим можуть бути спровоковані високі показники захворюваності на коронавірус в Україні.

Джерело Україна 24 Теги