"Не можна говорити про хуліганство": юристка про стрілянину в Броварах

Кримінологиня Ганна Маляр заявила, що у неї багато питань до правоохоронців

"Не можна говорити про хуліганство": юристка про стрілянину в Броварах

Масштабна стрілянина в Броварах, яка сталася вранці 29 травня, не може бути кваліфікована як "хуліганство".

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявила юристка-кримінологиня Ганна Маляр, коментуючи відкрите поліцією кримінальне провадження за статтею "хуліганство з застосуванням зброї".

"В мене багато питань до формулювання хуліганство. У відео з вікон, яке люди викладали, простежується організованість. Велика кількість озброєних людей, які виконують одну й ту саму задачу – це все-таки треба організувати. По-друге, поліції треба відповісти на питання, що було до тієї стрілянини. Хуліганство - це спонтанний акт. Люди пиячили в парку, один одного не поважали, почали стріляти, а до того історії конфлікту не було. Тут, скоріше за все, історія була до цього. Якщо до сьогоднішнього дня були погрози, шантаж, здирництво, то вже не можна говорити про хуліганство", - заявила юристка.

Читайте також

За словами Маляр, третій момент, який треба з'ясувати - чи брали участь у цій стрілянині представники злочинних угруповань, або тільки водії автобусів.

"Є підозри, що злочинці брали участь в тому, що ви бачили. Отже, це теж не є хуліганством. Дуже важливий момент - встановити, хто платив людям. Безкоштовно такі речі не робляться, це великі гроші. Хто планував, хто давав завдання? Коли все це буде з'ясовано, то очевидно, що кваліфікація вийде за рамки хуліганства", - наголосила вона.

Популярні відео

Нагадаємо, економічний експерт Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24" пояснив масову стрілянину в Броварах переділом ринку перевезень.

Джерело Україна 24 Теги