Як носити маску, щоб вона не стала небезпечною: лікарка дала поради

Лікарка розповіла, чим можуть бути небезпечні маски, якщо неправильно їх вибрати і носити

Як носити маску, щоб вона не стала небезпечною: лікарка дала поради

Про те, як правильно під час карантину носити медичні маски, щоб уникнути проблем з дихальною системою та інших небезпек, розповіла завкафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко в ефірі каналу "Україна 24".

"До масок є теж певні вимоги. Їх потрібно робити з матеріалу, який дозволяє нормально дихати та не викликає алергії. Підходити до вибору масок потрібно відповідально. Найкраще купувати в аптеці медичні маски, які відповідають всім вимогам. Коли люди роблять маски самі, вони вибирають матеріал, який дешевше або який є під рукою. А там можуть бути й барвники, які викликають алергію, і сама тканина з подразниками", — розповіла вона.

Читайте також

Також лікарка нагадала, що дуже важливо правильно зберігати та знімати маски — за тасьми, не торкаючись зовнішньої частини самої маски.

"Маски можуть бути одноразові та багаторазові. Одноразову ви наділи, вона зволожилася, і ви її, правильно знявши, повинні викинути. Якщо багаторазова — то після кожного використання (не більше декількох годин) можна випрати та пропрасувати.

В жодному разі не можна користуватися чужими масками. Маска, якою ви користуєтеся, затримуватиме мікроорганізми, які ви видихаєте. І всі вони будуть збиратися на внутрішній стороні. Це, безумовно, небезпечно. Тому маски треба використовувати правильно, зберігати в окремому пакеті, бажано з зіпером", — розповіла вона.

Популярні відео

Також Чумаченко розповідала, скільки людей в Україні можуть хворіти безсимптомно.

Джерело Україна 24 Теги