Скільки людей переносять коронавірус без симптомів: лікарка назвала кількість

Епідеміологиня розповіла, чому важливо дотримуватися заходів безпеки при ослабленому карантині

Скільки людей переносять коронавірус без симптомів: лікарка назвала кількість

Про необхідність дотримання заходів безпеки в умовах ослаблення карантину розповіла завкафедри епідеміології Харківського національного медичного університету Тетяна Чумаченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Не всі, на жаль, відповідально ставляться до того, що карантин не скасований, а ослаблений, і поводяться так, ніби карантину вже немає. Хочу нагадати, що вірус нікуди не подівся. Люди повинні розуміти, що обмеження потрібно вносити у своє життя і користуватися масками, респіраторами в людних місцях. потрібно контролювати дотримання дистанції, і так далі. Якщо ви були в контакті з інфікованими, потрібно відповідально дотримуватися самоізоляції і не наражати на ризик інших людей", — сказала вона.

Лікарка розповіла, скільки інфікованих коронавірусом з безсимптомним перебігом може бути в Україні.

"Для того, щоб ми могли сказати, скільки в Україні хворих, потрібно провести спеціальне дослідження. Але за даними різних країн, від 20 до 50% людей хворіють безсимптомно. Насамперед, звичайно, має значення, що де було багато випадків захворювання, там буде більше людей з безсимптомними формами, але які є джерелами інфекції. Зараз відкрився громадський транспорт, де більше ризик заразитися. Закривайте свої органи дихання, не дихайте один одному в обличчя", — сказала вона.

Читайте також

Популярні відео

Раніше лікарка розповіла, звідки може прийти друга хвиля коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги