Немає розуміння - депутат про причини неприйняття важливої конвенції в Україні

Учасниця постійної делегації в ПАРЄ розповіла, чому конвенція про захист прав жінок потрібна Україні і чому її не ратифікують

Немає розуміння - депутат про причини неприйняття важливої конвенції в Україні

Чому Стамбульська конвенція, що має захищати жінок від насильства, досі не ратифікована в Україні, розповіла народна депутатка, учасниця постійної делегації у ПАСЄ Леся Василенко в ефірі каналу "Україна 24".

"9 років тривав супротив у суспільстві через банальне нерозуміння того, на що спрямовані норми цієї конвенції. Вони спрямовані на те, щоб забезпечити рівність прав жінок і чоловіків; на те, щоб побороти ганебне явище домашнього насилля, яке зараз є нашестям як в нашій країні, так і в інших країнах Європи. Конвенція спрямована на захист прав жінок, чоловіків та прав дітей, які страждають від домашнього насилля", — сказала вона.

Василенко пояснила, чому прийняття цього документу є важливим.

"Саме після ратифікації цієї конвенції ми зможемо запровадити належні механізми, які мали би бути в будь-якій європейській країні задля того, щоб побороти це явище, щоб випадки домашнього насилля були виявлені, щоб їм належним чином протидіяли, щоб кривдники несли відповідальність за свої діяння.

В Кримінальному кодексі є відповідні норми про притягнення кривдників до кримінальної відповідальності, проте часто поліція приїжджає на місце здійснення домашнього насилля і врешті решт їде ні з чим, не затримавши нікого, тому що є банальне право за законом, що не має бути втручання у приватне життя, і відповідно сторони говорять, що це умовно не порозуміння тощо", — розповіла вона.

Читайте також

За словами депутатки, у парламентському колі ситуація щодо ратифікації Стамбульської конвенції неоднозначна, як і в усіх попередніх скликаннях парламенту.

"Є певні групи народних депутатів, які категорично проти ратифікації цієї конвенції, тому що була дуже велика кампанія по дезінформації щодо того, чого стосуються норми цієї конвенції. Є певне стереотипне ставлення, що ця конвенція спрямована на захист сексуальних меншин тощо", — пояснила вона.

Популярні відео

Конвенція Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством - міжнародна угода Ради Європи проти насильства стосовно жінок і насильства в сім'ї. Відкрита для підписання з 11 травня 2011 року в Стамбулі, Туреччина. Підписана 46 країнами та Європейським союзом.

Джерело Україна 24 Теги