Україні час виходити в космос - голова Держагентства назвав два напрями

"Космос – це більше ніж ракети. Це технології, які можна використовувати на землі, у наших містах"

Україні час виходити в космос - голова Держагентства назвав два напрями

Голова Державної космічної агенції Володимир Усов в ефір телеканалу «Україна 24» розповів про головні задачі для космічної галузі в Україні.

«Є два головні напрями. Сьогодні Україна, маючи такий великий досвід і потенціал, не має незалежного доступу до космосу і не має власного супутникового угрупування. Тому ми хочемо сфокусуватися у межах першої космічної програми, яку ми маємо прийняти та затвердити у вересні-жовтні, на тому, що ми маємо отримати незалежний космос за рахунок систем повітряного старту, без наземного космодрому на території України. І друге, ми маємо отримати власне угрупування супутників як середньої, так і високої роздільної здатності», - наголосив Усов.

За його словами, угрупування супутників потрібне для того, щоб пропонувати сервіси дистанційного зондування Землі, які були б корисні різним міністерствам, іншим органам виконавчої влади, бізнесу, комерційним структурам.

«Важлива думка, що сьогодні космос – це більше ніж ракети. Це технології, які можна використовувати на землі, у наших містах. Це і аналіз незаконної вирубки лісів, незаконний видобуток бурштину, незаконні АЗС, якість покриття доріг – всю цю інформацію можна отримати в космосі», - зазначив голова держагенції.

Популярні відео

Нагадаємо, 27 травня старт космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX з двома астронавтами на борту відклали через грозовий фронт, який міг завадити аварійній посадці в разі позапланової ситуації.

Компанія SpaceX розробила корабель Crew Dragon в рамках контракту з американським аерокосмічним агентством NASA. Мета місії Crew Dragon - повернути орбітальні запуски в США, які припинилися після завершення програми використання багаторазових кораблів Space Shuttle. З того часу NASA було змушене платити Росії за відправку людей в космос на російських космічних кораблях «Союз».

Джерело Україна 24 Теги