Коронавірус в Україні - лікар назвав дві причини зростання показників

Лікар-інфекціоніст вважає, що протягом літа буде реєструватися до 2 тис. випадків хвороби щотижня

Коронавірус в Україні - лікар назвав дві причини зростання показників

Станом на ранок 28 травня в Україні зафіксовано 22 382 випадки коронавірусної хвороби, з них 477 - за останню добу. Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чим можуть бути спровоковані високі показники захворюваності.

"Є дві причини. Перша банальна, вона пов'язана з усім періодом спостереження. Якщо ви подивитеся на динаміку три-чотири тижні назад, то середа, четвер і п'ятниця - час, коли з'являється найбільша кількість хворих. Це пов'язано з робочими днями, лікарні та лабораторії працюють в стандартному режимі, і протягом вихідних зменшується кількість звернень громадян, прийом і проведення аналізів", - сказав Курпіта.

Читайте також

Друга причина, за словами лікаря, - в послабленні карантину.

"Послаблення призводить до підвищення зараження, оскільки вірус продовжує циркулювати, і через це Україна перейшла до нової стратегії, яка називається "формування колективного імунітету", для цього буде потрібно багато часу, ми залишимося з коронавірусом надовго. Це буде неприємно, але не так важко, як в перші тижні епідемії, коли ми не знали про вірус ", - сказав інфекціоніст.

За словами Курпіти, протягом літа не буде зростання захворюваності, щотижня буде реєструватися близько 1,5 - 2 тис. випадків, це пов'язане з тим, що люди почали більше контактувати.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі "Україна 24" Володимир Курпіта розповів, що Україна та інші країни світу не застраховані від нового спалаху коронавіруса, оскільки епідемія не призвела до створення у населення колективного імунітету.

Джерело Україна 24 Теги