Відеофіксація і штрафи на дорогах - юрист дав цінну пораду водіям

За словами кандидата юридичних наук, відеофіксація порушень може бути оскаржена в Конституційному суді

Відеофіксація і штрафи на дорогах - юрист дав цінну пораду водіям

З 1 червня в Україні вводиться автоматичне фіксування порушень правил дорожнього руху камерами відеоспостереження. Кандидат юридичних наук Олександр Лещенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів про нюанси, які можуть виникнути при цьому нововведенні - наприклад, якщо за кермом при порушенні був не хазяїн автомобіля.

"Оскаржити рішення можливо в адміністративному та судовому порядку. Що стосується адміністративного - процедура передбачає звернення водія безпосередньо до органу, який приймав рішення про відповідальність. У заяві повинно бути зазначено, що особа керувала транспортним засобом, і має бути додана квитанція про оплату. Тільки таким чином власник, який не був на кермом, звільняється від відповідальності", - сказав юрист.

Читайте також

В інших випадках власник автомобіля, який не був за кермом, повинен звертатися до суду.

"Особа звертається з адміністративним позовом, в якому зазначає, що вона не керувала, а видала, наприклад, довіреність і фактично не користується даними транспортом. Швидше за все, суд скасує постанову про притягнення до адміністративної відповідальності", - сказав Лещенко.

За словами юриста, стаття 122 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає фіксування порушень системами технічних засобів, які працюють в автоматичному режимі, і не виключено, що хтось із водіїв оскаржить цю норму в Конституційному суді, оскільки Верховна Рада прийняла цей закон з порушеннями.

Крім того, Лещенко вважає, що в реаліях України можуть виникнути проблеми з автомобілями з іноземною реєстрацією (так звані євробляхи).

"Велика кількість транспортних засобів у нас керується особами, які не є власниками, відповідальність покладається на особу, яка ввезла транспортний засіб на митну територію України", - сказав юрист.

Популярні відео

Нагадаємо, всього по Україні планується встановити 700 відеокамер спостереження.

Депутат Верховної Ради Муса Магомедовв в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що це корисне нововведення, але з застереженнями.

Джерело Україна 24 Теги