Прописка онлайн: в Україні запустять нові цифрові послуги

В Міністерстві цифрової трансформації розповіли подробиці про нововведення

Прописка онлайн: в Україні запустять нові цифрові послуги

В Україні в рамках програми діджиталізації з'явиться низка нових державних послуг онлайн. Нововведення торкнуться прописки і податкового коду.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла заступниця міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська.

"Запускається нова програма ID-14. Підлітки з завтрашнього дня можуть йти до ЦНАП та міграційної служби, присвоєння податкового коду відбуватися шляхом взаємодії двох реєстрів - міграційного і податкового, податковий номер буде позначений на ID-картці. Не потрібно буде збирати ніякі папірці", - повідомила Рабчинська.

За її словами, також протягом трьох місяців буде запроваджено електронний податковий номер. Його зможуть отримати ті, хто з якоїсь причини не бажає отримувати біометричний паспорт.

"Зміни до Податкового кодексу, я сподіваюся, будуть ухвалені через 1-2 тижні, і вони легалізують всі ці документи. Електронна прописка з'явиться наступного місяця. Насправді, вона вже є в частині комплексної послуги "Е-малятко". У реєстрах територіальних громад, які вже підключені до послуги, новонароджених дітей автоматично можна зареєструвати за місцем проживання. Наступна послуга буде - реєстрація дітей до 14 років", - додала заступниця міністра.

Рабчинська також повідомила, що днями депутати Верховної Ради подали зміни до Виборчого кодексу, які передбачають підрахунок електронних бюлетенів в електронному вигляді. Зміни хочуть прийняти до місцевих виборів, запланованих на осінь.

Популярні відео

Нагадаємо, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що в Україні налічується понад 2000 адміністративних послуг, і спрогнозував, що через кілька років їх стане в 2-3 рази менше.

Джерело Україна 24 Теги