"Не несуть цілющої сили": експерт про нові ліки від коронавірусу

Препарат плаквеніл може знадобитися не коронавірусним пацієнтам

"Не несуть цілющої сили": експерт про нові ліки від коронавірусу

Україна має переглянути використання препарату гідроксихлорохін, також відомого як плаквеніл, як ліків від коронавірусу.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко, коментуючи рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я призупинити клінічні випробування гідроксихлорохіну.

"Плаквеніл не виробляється в Україні, це просто торгова назва препарату. Якщо ВООЗ дає висновки, думаю, що МОЗ має дослухатися до його рекомендацій і скорегувати особливості використання плаквенілу. Зараз визначено, що він не несе в собі цілющої сили", - заявив він.

Читайте також

За словами експерта, потрібно сконцентруватися на тих, кому цей препарат дійсно знадобиться.

"Це інші хворі, які не коронавірусні. Досі препарату немає в аптеках, він не надходив у достатньому обсязі і був стихійно розкуплений громадянами", - зазначив Руденко.

Відзначимо, що ВООЗ призупинила клінічні випробування гідроксихлорохіну для лікування коронавірусу через побічні ефекти.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі "Україна 24" заявив, що плаквеніл і інші противірусні засоби повинні використовуватися виключно в медичному закладі під наглядом лікаря, і не можуть використовуватися на початкових стадіях або амбулаторно вдома.

Міністр зазначив, що ліки від COVID-19, зокрема препарат плаквеніл, мають безліч побічних ефектів.

Джерело Україна 24 Теги