Можуть бути співучасники - юрист про скандал з поліцією в Кагарлику

Експерт розповів, що обвинувачених співробітників поліції має бути більше, ніж двоє

Можуть бути співучасники - юрист про скандал з поліцією в Кагарлику

Гучну справу в Кагарлику, де двоє поліцейських підозрюються в зґвалтуванні і тортурах дівчини-свідка у справі про крадіжку, прокоментував юрист Євген Лосовський в ефірі каналу "Україна 24".

"Перш за все, говоримо поки про "двох" з огляду на те, що злочин було скоєно в приміщенні Нацполіції, всі розуміють і бачили, що громадянка зайшла туди здоровою. Яким чином вона вийшла звідти, хто її бачив, з огляду на кількість співробітників, чергового офіцера, великий будинок, де багато людей. Говорячи за фактом — ми поки зупинимося на слові "двоє", оскільки якщо хто-небудь бачив, але не вжив заходів, не надав допомогу - дані особи також можуть вважатися співучасниками злочину", — сказав він.

Юрист вважає, що заходів, які наразі вживаються, недостатньо для запобігання подібним злочинам, і винні не будуть покарані за всією суворістю.

"Розформування відділення було недостатньою мірою, ми не бачимо оперативної роботи, роботи з вилучення та аналізу відеоматеріалів, роботи зі свідками, тобто зі співробітниками правоохоронних органів. І зараз тільки від честі та гідності керівництва Нацполіції залежить, чи буде притягнутий ще хтось, але цього ми, на жаль, ніколи не побачимо. Якби ми сьогодні підняли статистику після заяви заступника міністра внутрішніх справ про фізичне насильство з боку правоохоронних органів та реальні перспективи - ми б перейшли на інший ракурс. Це системна ситуація, почуття безкарності, відсутність перспективи розгляду справи в суді та неминучість покарання відсутні, це стосується не тільки Кагарлика", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, в місті Кагарлик жінка 1994 року звернулася до місцевої лікарні. Вона розповіла, що її побили і зґвалтували двоє співробітників поліції, які викликали її на допит в якості свідка у справі про крадіжку майна. Після інциденту підозрювані поліцейські були затримані, відділення поліції розформували.

Джерело Україна 24 Теги