Друга хвиля коронавірусу: лікарка розповіла, звідки може прийти хвороба

Епідеміологиня розповіла, чим небезпечне ослаблення карантину і чи піде коронавірус з України

Друга хвиля коронавірусу: лікарка розповіла, звідки може прийти хвороба

Про те, чи залишиться коронавірус в Україні після піку епідемії, розповіла завкафедрою епідеміології Харківського медуніверситету Тетяна Чумаченко в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас все населення чутливе до вірусу, практично всі, за винятком 20 000 людей, що перехворіли. Ймовірність того, що зустріч зараженого і чутливого відбудеться, висока. Це залежить від соціальної дистанції, скупченості населення, від того, які заходи буде проводити уряд. Епідемічний потенціал вірусу на сьогодні не знизився, вірус знайшов в людині господаря для свого існування. Він дуже добре себе почуває, і очікувати, що вірулентність знизиться, не потрібно. Вірулентність буде рости, а отже, захворювання не піде", — сказала вона.

Також лікарка розповіла, звідки може піти друга хвиля вірусу.

"Також ситуація залежить від інших країн, які відкрили курортний сезон, це означає, що висока ймовірність зустрічі з новими джерелами інфекції та завезення її в країну", — вважає вона.

Читайте також

Чумаченко пояснила механізм передачі вірусу і небезпеку, яка виникла при ослабленні карантину.

"Основний спосіб поширення вірусу — аерозольний, людина видихає збудник при чханні, кашлі, розмові, крику. Вірус виділяється в зовнішнє середовище і потрапляє в сприятливі умови, за 3 секунди він може потрапити в сприйнятливий організм. Якщо людина чхнула — це може бути 3-5 метрів, а не тільки 1,5. Попри те, що карантин триває, люди перестали носити маски, збираються групами. Це неприпустимо", — сказала лікарка.

Популярні відео

Раніше лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук Юрій Сухов в ефірі каналу "Україна 24" дав несподівану пораду, як не захворіти на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги