В Україні відкриваються дитсадки: лікар дав поради батькам щодо коронавірусу

Експерти розповіли, як убезпечити дитину від зараження коронавірусом і як привчити малюка до маски

В Україні відкриваються дитсадки: лікар дав поради батькам щодо коронавірусу

В Україні починають відкриватися дитячі садки. Як уберегти дітей від зараження коронавірусом, розповів інфекціоніст Федір Лапій в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо є можливість, не відправляйте дітей в садок. Нехай будуть умови для інших батьків, у яких зовсім немає можливості тримати дітей вдома. В інших країнах, де відкрили дитсадки та школи, до 10 дітей в групі або класі. У нас же є проблема перенаповнення груп. Якщо батьки не поведуть свою дитину в садок, вони допоможуть розвантажити його", — сказав він.

Лікар дав поради для тих, хто не має іншого виходу, окрім як відвести дитину в дитсадок.

"Я б порадив не забувати про те, що нікуди не зникли інші хвороби, і потрібно дітей вакцинувати проти хвороб, від яких є ефективні щеплення. Крім батьків, важливу роль відіграють вихователі та керівництво дитсадків. Вони повинні потурбуватися про те, щоб були одноразові паперові рушники, щоб ретельніше мили руки. Що ж до маскового режиму, то навряд чи це вийде, окрім персоналу. Маленькі діти не будуть носити маски — це для них важко. Якщо є можливість, треба більше часу проводити на повітрі. Також потрібно більше уваги звертати на будь-які симптоми", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Водночас дитячий психолог Інга Горбенко розповіла, що вихователь дитячого садка повинен привчати дітей до масок в ігровій формі.

"Ніяких різких дій не потрібно здійснювати. Є діти, які чинять опір носінню, але треба зробити так, щоб носили. Потрібно привчати до того, щоб швидко не знімати маску і водночас постійно її не носити. Можемо ходити в масці при скупченні людей, в небезпечному просторі, коли в дитячий садок їдемо на транспорті. Виходимо на повітря — знімаємо, приходимо в дитячий сад — спілкуємося з вихователем, чи всі діти здорові. Вихователь повинен привчати дітей до масок в ігровій формі, давати команди, коли знімати та коли надягати, наприклад, на свіжому повітрі можна гуляти без масок", — сказала вона.

Популярні відео

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів про рівень тестування на коронавірус в різних областях України.

Джерело Україна 24 Теги