Справа про захоплення українських моряків: адвокат розповів, як покарають Росію

Морський трибунал розгляне факт порушення Росією імунітету військових судів

Справа про захоплення українських моряків: адвокат розповів, як покарають Росію

Міжнародний трибунал з морського права зобов'яже Росію виплатити компенсацію Україні у справі про захоплення трьох українських суден біля Керченської протоки. Відмова від виплати обернеться для Росії новими санкціями.

Такий прогноз озвучив в ефірі каналу "Україна 24" адвокат Микола Полозов, який представляв інтереси полонених українських моряків у російському суді.

За його словами, кожна процедура в міжнародному трибуналі займає достатньо часу.

"Через рік після багатьох засідань Україна представила свої докази, потім Росія представить свої, потім суд дасть час для додаткових доказів, і потім перейде до розгляду справи по суті", - сказав Полозов.

За його словами, в трибуналі буде розглянуто факт порушення Росією імунітету військових судів, щоб попередити подібні дії з боку РФ та інших учасників Морської конвенції.

"Було завдано збитків інтересам України, ця шкода має бути компенсована. Компенсація буде присуджуватися державі. Крім безпосереднього відшкодування збитку будуть компенсовані витрати на допомогу, яку надавали іноземні фахівці. Відмова від компенсації матиме негативні наслідки для Росії - санкції у вигляді заборони проходження певних проток, заборона заходити в порти на заправку тощо", - зазначив юрист.

За словами адвоката, сума компенсації поки невідома, проте раніше за позовом Голландії Росія виплатила за рішенням трибуналу близько 5 млн євро. Рішення, швидше за все, буде в 2021 або 2022 році.

Популярні відео

Як відомо, 25 листопада 2018 року Росії обстріляла і захопила в Чорному морі три українських військових судна і затримала 24 моряка. 7 вересня 2019 року моряки після тривалих переговорів з РФ були звільнені і повернулися в Україну.

Паралельно Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права і підготувала меморандум з доказами, що РФ порушила Конвенцію ООН з морського права.

Джерело Україна 24 Теги