Україна переходить до шведської моделі карантину - лікар розкрив деталі

Обмежувальні заходи довго утримувати не вийде, впевнений Володимир Курпіта

Україна переходить до шведської моделі карантину - лікар розкрив деталі

Україна в боротьбі з коронавірусом переходить до стратегії Швеції, яка з самого початку не вводила жорстких карантинних заходів. Однак різкого зростання захворюваності COVID-19 очікувати поки не варто.

Про це розповів в ефірі "Україна 24" лікар-інфекціоніст, колишній директор Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта.

"Україна переходить до стратегії, яка була запропонована в Швеції щодо формування колективного імунітету у населення. Обмежувальні заходи не можна довго утримувати через економічні проблеми і втому людей. Починаючи з травневих свят навіть без скасування офіційного карантину кількість людей, які почали спілкуватися один з одним, стрімко зросла, незважаючи на заборону. Це було помітно в Києві та інших великих містах", - розповів Курпіта.

Читайте також

За його словами, уряду "довелося слідувати за вимогами і реаліями сьогоднішнього дня" і пом'якшувати карантин.

"Протягом літа буде спостерігатися стабільно невелика кількість хворих. На жаль, будуть і летальні випадки... Будуть реєструватися випадки захворювання, але хвиля стрімких захворювань буде стримуватися, зокрема завдяки погодним і природними умовами. В межах 250-300 осіб на день матимемо випадків захворювання протягом 5-6 тижнів", - спрогнозував інфекціоніст.

Курпіта зазначив, що потенційно вже через 7-10 днів можливе зростання числа хворих.

"Треба, щоб місцева влада відреагувала і, можливо, посилила знову заходи. Це правильний підхід. Якщо не буде зростання - то поступово пом'якшувати інші заходи. До речі, 17% британців вже мають антитіла до COVID-19, вони рухаються в напрямку колективного імунітету" , - сказав лікар.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше член парламентського комітету з питань здоров'я нації, нардеп Ольга Стефанишина в ефірі "Україна 24" назвала єдиний спосіб зупинити коронавірус в Україні.

Джерело Україна 24 Теги