"Незрозумілі рекомендації МОЗ": медик про нову систему тестування

Лікар-інфекціоніст вважає, що нова система тестування ще більше завантажить медиків

"Незрозумілі рекомендації МОЗ": медик про нову систему тестування

20 травня Міністерство охорони здоров'я видало наказ, відповідно до якого вводяться зміни стандартів надання допомоги при коронавірусній хворобі, зокрема, змінюється методика тестування. Лікар-інфекціоніст Федір Лапій в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував ці нововведення.

"Незрозумілі ці рекомендації, оскільки на сьогодні немає достатніх даних про те, що ці тести працюють надійно з точки зору достовірності результатів. Мені здається, що тут Україна вирішила поставити "попереду кобили воза", - сказав лікар.

Читайте також

За словами фахівця, інші колеги теж висловлюють зауваження з приводу цих рекомендацій.

"Я чув зауваження своїх колег, у них і так надмірне навантаження по роботі, а тут ще й забір крові, так що тут зауваження щодо рекомендацій МОЗ", - сказав Лапій.

20 травня МОЗ видав указ №1227, згідно з яким, зокрема, лабораторне тестування на COVID-19 проводиться з використанням ПЛР і ІФА, зразки перших п'яти позитивних випадків і перших десяти негативних необхідно підтвердити лабораторними центрами МОЗ і всіма іншими лабораторіями, які проводять дослідження на COVID-19.

Нагадаємо, 17 травня головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що найближчим часом тестування на коронавірус стане більш доступним, але всім підряд його робити не будуть.

Джерело Україна 24 Теги