"Допоможе в Гаазі": журналіст Bellingcat розповів, у чому Гіркін зізнався Гордону

Лідер бойовиків підтвердив звинувачення, які йому висувають

"Допоможе в Гаазі": журналіст Bellingcat розповів, у чому Гіркін зізнався Гордону

Інтерв'ю журналіста Дмитра Гордона з колишнім лідером бойовиків "ДНР" Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі щодо збитого на Донбасі "Боїнга" MH17 малайзійських авіаліній.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв, який вивчає обставини катастрофи MH17.

"Моя думка - в цих розмовах, які були опубліковані, достатньо матеріалу, який може виявитися дуже корисним у суді. Тим більше, я не знайомий з приготуваннями до цієї розмови, для мене як розслідувача і юриста очевидно, що частина з питань були підготовлені ним, щоб Гіркін попався на певні відповіді. Це були добре сплановані і не тільки журналістські запитання", - зазначив Грозєв.

Читайте також

На його думку, "кілька конкретних речей", які сказав лідер бойовиків, можуть бути корисні в суді.

"Саме для розслідування MH17 дуже важливо, щоб він не заперечував автентичність перехоплених переговорів, в яких він брав участь. Практично він зізнався в прямому ефірі, що за кілька тижнів до збиття він просив у Кремля через "голову" Криму, щоб йому доставили ППО разом з екіпажем. У Голландії його конкретно звинувачують не в тому, що він натиснув на кнопку, а в тому, що він замовив і зробив умови для збиття. Він реально в цьому зізнався. Вперше це так відкритим текстом було сказано", - пояснив журналіст.

Грозєв зазначив, що флешки з матеріалами інтерв'ю, які, за словами Гордона, були відіслані в Гаагу, можуть бути використані як матеріали в міжнародному суді.

Популярні відео

Нагадаємо, колишній лідер бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін дав інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону. Інтерв'ю викликало широкий резонанс і жваве обговорення в мережі, а під офісом журналіста ввечері в понеділок, 18 травня, відбулася акція протесту.

Раніше Дмитро Гордон в ефірі "Україна 24" також розповів, чи зміг би він взяти інтерв'ю у польових командирів бойовиків "Л/ДНР" Гіви та Мотороли.

Джерело Україна 24 Теги