"За фактом у нас вже є подвійне громадянство": політолог розповів, чи потрібен закон

На думку експерта, необхідно узаконити існуючу ситуацію, з певними обмеженнями

"За фактом у нас вже є подвійне громадянство": політолог розповів, чи потрібен закон

19 травня Верховна Рада повинна була розглянути законопроєкт про спрощення отримання громадянства для постраждалих від переслідувань у своїй країні громадян Росії і іноземців, що служили в Збройних силах, однак зняла з порядку денного це питання. Політолог Олександр Антонюк в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував необхідність ухвалення такого закону.

"Подвійне громадянство потрібно, за фактом ми його маємо, у нас є вже велика кількість людей з паспортами громадян інших країн. Чернігівська область - люди мають паспорти Білорусі, на Закарпатті - угорські... Діаспора - люди, які переїхали жити до Канади, не відмовилися від українського громадянства, але отримали громадянство Канади, США. Це потрібно врегулювати", - сказав Антонюк.

Читайте також

Політолог вважає, що цей закон не загрожує тим, що в Україні будуть визнані паспорти так званих "ДНР" і "ЛНР".

Повернемося до тих застережень, про які говорили, зокрема, Вікторія Сюмар, сьогодні вона на брифінгу озвучила певну тезу, що подвійне громадянство – це шлях до легалізації паспортів  "ДНР"/"ЛНР". Хочу відразу наголосити, що це неправда, це маніпуляція. Щоб визнати паспорти "ДНР" і "ЛНР", потрібно визнати спочатку ці "республіки" - не як квазіреспубліки, що керуються з Росії, а як повноцінні. Потрібно знайти варіант для інтеграції українських громадян, змушених жити з паспортами "ЛНР" і "ДНР", і цю проблематику теж треба враховувати", - сказав експерт.

Водночас, у питанні людей з російським громадянством "дискусія вимагає виваженого підходу, тут є ризики".

"Його має велика кількість наших громадян, в тому числі тих, які проживають на окупованих територіях. Треба дивитися на цю проблему не з позиції "ми не дозволимо", а розглядати кожен випадок. Законодавство допоможе створити умови громадянам, щоб вони не підпадали під категорію колаборантів, заразом це може бути маркером і для наших спецслужб, тому що не кожен, хто хоче отримати українське громадянство, маючи російський паспорт, приходить сюди з благородними цілями", - сказав Антонюк.

Популярні відео

Нагадаємо, законопроєкт №2590 був внесений президентом Володимиром Зеленським 13 грудня 2019 року. Законопроєкт, зокрема, пропонує звільняти від обов'язку подавати зобов'язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ і допомагали в забезпеченні національної безпеки і оборони, за умови подання декларації про відмову від іноземного громадянства. Дана процедура стосується також осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта і які піддалися в своїй країні переслідувань, за умови подання декларації про відмову від іноземного громадянства.

Політолог Володимир Фесенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що закон в разі його ухвалення дозволить мати другий паспорт тільки деяким категоріям осіб.

Джерело Україна 24 Теги