Психлікарні і медреформа: в НСЗУ пояснили, чому хворих відпустять додому

Як система охорони здоров'я надає медичну допомогу пацієнтам з психіатричними діагнозами

Психлікарні і медреформа: в НСЗУ пояснили, чому хворих відпустять додому

В Україні пройшли акції протесту працівників психіатричних медустанов. Організатори акції кажуть, що коштів, які виділяються Національною службою здоров'я,  не вистачає на нормальну роботу лікарень. Після впровадження другого етапу медреформи можуть залишитися без догляду 22 тисячі психіатричних хворих, кажуть працівники сфери.

Начальник управління комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко в ефірі каналу "Україна 24" заявила, що майже 200 медустанов готові надати допомогу особам з розладами поведінки і психіки.

"Насправді Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує медичну допомогу пацієнтам в стаціонарах психлікарень у гострому перебігу хвороби та амбулаторну допомогу. Після стаціонарного лікування пацієнти мають передаватися для лікування на амбулаторний рівень під спостереженням сімейного лікаря або психіатра. І перехід до позастаціонарних форм лікування – це не наша вигадка, це передбачено концепцією розвитку охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2030 року, яка була схвалена розпорядженням Кабміну ще у 2017 році," — розповіла вона. 

Бойко назвала кількість пацієнтів та лікарень станом на сьогодні. 

"Зараз договір з НСЗУ на надання психіатричної допомоги підписали 198 закладів, з них 64 – монопрофільні психіатричні заклади, 134 – багатопрофільні. Бюджет цих закладів становить 1,257 млрд грн. Монопрофільні лікарні спроможні надати допомогу 144 тис. осіб з розладами поведінки та психіки. Це впродовж 9 місяців. Багатопрофільні лікарні планують надавати таку допомогу 82 тисячам осіб", — сказала вона.

Читайте також

Раніше лікар описав проблему української медицини у сфері фінансування.

Джерело Україна 24 Теги