Скандал з інтерв'ю Гіркіна Гордону: екснардеп заступився за журналіста

Колишній депутат Віталій Журавський пояснив, чому Гордон мав право взяти інтерв'ю у колишнього лідера бойовиків Гіркіна

Скандал з інтерв'ю Гіркіна Гордону: екснардеп заступився за журналіста

Скандальне інтерв'ю журналіста Дмитра Гордона з колишнім ватажком бойовиків на Донбасі Ігорем Гіркіним прокоментував доктор юридичних наук, колишній нардеп Віталій Журавський в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо журналісту будуть говорити, у кого можна чи не можна брати інтерв'ю, то суспільство буде позбавлене права на вільний доступ до інформації. Якщо ми плануємо запозичити європейські цінності, щоб вони стали основою нашого суспільства, то повинна бути повноцінна свобода слова. Журналіст має право брати інтерв’ю у будь-кого.

Згадаємо, Пабло Еміліо Ескобар, колумбійський король кокаїна, наркобарон, керівник наркокартелю, керував у 80-тих роках 80% світового ринку кокаїна. Жорсткий убивця. У нього CNN брало інтерв’ю. І нічого, ніхто їх не звинувачував", — сказав він.

Експерт зазначив, що інтерв'ю з подібними особами можуть бути корисними та пізнавальними.

"Інтерв’ю з Поклонською і Гіркіним цікаве, тому що це є знакові фігури, і не можна говорити, що таких людей немає. Я подивився і багато чого для себе пізнав про те, що відбувалося в Криму, ОРДЛО", — сказав Журавський. 

Читайте також

Він також пояснив, чи може бути цей матеріал корисним для суду в Гаазі.

"Є заява заступника генпрокурора з подякою Гордону за інтерв’ю з Гіркіним. Але взагалі будь-які висловлювання в прямому ефірі можна використовувати у слідчому процесі, судовому процесі. Це питання правоохоронних органів. Інтерв’ю може бути доказом у суді", — розповів екс-депутат.

Журавський розповів, чим саме інтерв'ю можуть бути корисними для слідства.

"Питання використовувати флешки чи не використовувати флешки, в який спосіб це використовувати – це вже предмет роботи слідчих органів, предмет роботи держави Україна. Якщо Україна подасть ці матеріали в Гаагу, то це може бути елементом судового засідання. Чому ні?

Ось дивіться, правоохоронні органи брали покази в Поклонської? Не брали. Відбулася анексія Криму, вона була прокурором, вона порушила присягу на вірність українському народу. Правоохоронці не брали покази, а в інтерв’ю вона все розповіла.

Або Гіркін, він сказав, що України як такої немає, що це територія Росії, що це в результаті стане територією Росії. Я з цим не згоден, як і кожний свідомий громадянин України – це порушує моє суверенне право", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, колишній лідер бойовиків на Донбасі Ігор Гіркін (також відомий як "Стрєлков") дав тригодинне інтерв'ю українському журналісту Дмитру Гордону. До цього Гордон взяв інтерв'ю в експрокурорки Криму, а тепер депутатки Держдуми РФ Наталії Поклонської. Обидва ці інтерв'ю викликали широкий резонанс і гаряче обговорення в мережі, а під офісом журналіста ввечері в понеділок, 18 травня пройшла акція протесту.

Раніше Дмитро Гордон в ефірі "Україна 24" також розповів, чи зміг би він взяти інтерв'ю у польових командирів бойовиків "Л/ДНР" Гіви та Мотороли.

Джерело Україна 24 Теги