Чи можна заразитися коронавірусом від собак і котів — ветеринар дав відповідь

Експерт розповів про особливості перебігу коронавірусної інфекції у тварин і людини

Чи можна заразитися коронавірусом від собак і котів — ветеринар дав відповідь

Чи небезпечні для людини тварини, які хворі на коронавірус або переносять його, розповів ветеринар Дмитро Курінець в ефірі каналу "Україна 24".

"Що коти, що собаки хворіють коронавірусною інфекцією дуже давно. Ми десятиліттями боремося з цією проблемою. У собаки вона може вражати дихальні шляхи або кишківник. Між собою ні котячий, ні собачий штам не передаються. Жодного випадку зараження людини від собаки або кота не доведено. Поки я в це не вірю, тому що жодна шановна світова лабораторія не довела цього", — сказав він.

Ветеринар пояснив, чому вірус не передається від тварин людині.

"У тварин зовсім інша температура - собаки та коти набагато гарячіші за нас. Для вірусу дуже багато чинників потрібно, щоб прижитися. Коронавірус - один з найбільш мутуючих вірусів. Відповідно, його мутація в природі відбувається постійно. Якщо взяти кішку, то проблему може принести мутований коронавірус самому організму, але це нікого не заразить — ні її кошенят, ні людину", — розповів він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше інфекціоніст Оксана Виговська в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, що потрібно для того, щоб отримати безпечну вакцину від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги