Подвійне громадянство дозволять не всім - політолог про новий законопроект

Прописаний у Конституції принцип єдиного громадянства зберігається

Подвійне громадянство дозволять не всім - політолог про новий законопроект

Законопроєкт №2590 щодо подвійного громадянства в Україні, який планує розглянути Верховна Рада, дозволить мати другий паспорт лише деяким категоріям осіб.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" політолог Володимир Фесенко.

"Я думаю, треба уважно дивитись текст закону. Наскільки я розумію, йдеться не про легалізацію подвійного громадянства взагалі, а про певне виключення з загального правила про єдине громадянство. Принцип єдиного громадянства для громадян України зберігається", - пояснив експерт.

За його словами, певні виключення робляться, в першу чергу, для представників діаспор.

"Наскільки я чув, йдеться про те, що можливість отримати подвійне громадянство в рамках процедури виключення з загального правила буде для представників діаспори, людей, які змушені були виїхати з України або внаслідок політичних переслідувань, або під час громадянської війни 100 років тому, нащадки людей, які були пов'язані з Українською Народно Республікою. Там надається перелік таких обставин. Такі люди за процедурою зможуть отримати громадянство", - розповів політолог.

Фесенко зазначив, що в Україні треба за прикладом інших країн висунути низку умов для бажаючих отримати друге громадянство.

"Було б абсолютно правильно, як і в більшості країн, зробити умови, зокрема - знання мови. У Штатах можна отримати американське громадянство, якщо ви знаєте англійську мову, історію і Конституцію. Росіяни ввели схоже правило", - нагадав він.

Також політолог спростував заяви опозиційних політиків, що законопроект покликаний легалізувати російські паспорти мешканців Донбасу. За його словами, документ містить заборону щодо громадян країни-агресора.

Як відомо, президент Володимир Зеленський 13 грудня подав до Верховної Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства". Документ пропонує спростити отримання громадянства тим, хто воював за Україну чи втік із РФ. Стало відомо про намір Ради розглянути законопроєкт у першому читанні 19 травня.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі "Україна 24" розповів, хто може отримати електронний паспорт.

Джерело Україна 24 Теги