Чи пройшла Україна пік епідемії — лікар дав відповідь

Експерт розповів, чи справляється медична система з епідемією коронавірусу, і назвав "больову точку"

Чи пройшла Україна пік епідемії — лікар дав відповідь

Про те, чи пройшла Україна пік епідемії коронавірусу і чи спрацював карантин, розповів президент Українського медичного клубу Іван Сорока в ефірі каналу "Україна 24".

"Багато що залежить від рівня тестування. Чим більше тестів, тим більше ми будемо виявляти хворих. На цей час медична система впоралася зі спалахом вірусу, і не всі ліжка в реанімації зайняті. Це говорить про те, що карантин спрацював. Але тепер ми повинні динамічно працювати, збільшувати для людей можливість вийти на роботу, при цьому серйозно вкладатися в протиепідемічні заходи", — сказав він.

Експерт вважає, що на цей час в Україні категорично не вистачає лабораторій для тестування на коронавірус. Також Сорока запропонував облаштовувати лікарні-трансформери, які можна перепрофілювати в залежності від потреби.

"Сьогодні є інфекційне захворювання — потрібно збільшити кількість відповідних лікарень. Завтра піднялася народжуваність - потрібні пологові відділення", — сказав він.

Дотримання протиепідемічних заходів Сорока назвав больовою точкою української медицини.

"30% хворих — медики. Це означає, що немає навчання, люди не вміють працювати із засобами. Не підготовлені стаціонари, вони старі, вони вимагають чистих приміщень, нових систем вентиляції. Не вистачає засобів індивідуального захисту", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше головний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що найближчим часом тестування на коронавірус стане доступнішим, але всім підряд його не робитимуть.

Джерело Україна 24 Теги