Злочин і геноцид - історик про дії СРСР щодо кримських татар

В Українському інституті національної пам'яті розповіли, як депортація загрожувала існуванню всього кримськотатарського народу

Злочин і геноцид - історик про дії СРСР щодо кримських татар

Про те, чи можна вважати депортацію кримських татар геноцидом, розповів співробітник Українського інституту національної пам'яті Максим Майоров в ефірі каналу "Україна 24".

"Говорити про те, що це був злочин і геноцид, є достатньо підстав. Історичні факти говорять, що те, що сталося, загрожувало всьому існуванню кримськотатарського народу. Люди були позбавлені батьківщини й розміщені в умовах, де дуже складно вижити та була висока смертність", — сказав він.

Історик заявив, що в СРСР хотіли прибрати будь-яку згадку про кримських татар як окремої нації.

"Крім того, радянський режим робив усе, щоб взагалі стерти з історії пам'ять про кримських татар. У Криму змінювалася топоніміка, і навіть в переписах категорія" кримські татари" була відсутня: їх намагалися розчинити в загальному татарському "морі", позначаючи їх як просто татар з Криму", — розповів він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, 18 травня 1944 року почалася депортація кримських татар з півострова. Їх насильно переселили в Узбекистан і сусідні райони Казахстану і Таджикистану, невеликі групи були відправлені в Марійську АРСР і низку інших регіонів РРФСР. Офіційно депортація обґрунтовувалася фактами участі кримських татар у колабораціоністських формуваннях, які виступали на боці нацистської Німеччини під час війни, і співробітництва з окупаційною владою.

Джерело Україна 24 Теги