В Україні зміниться система тестування на коронавірус — Ляшко

Заступник міністра охорони здоров'я розповів, кого і як тестуватимуть на COVID-19

В Україні зміниться система тестування на коронавірус — Ляшко

Найближчим часом тестування на коронавірус стане більш доступним, але всім підряд його не робитимуть. Про це розповів головний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"Для того щоб система працювала ефективно, потрібно щоб на діагностику відправляв лікар. Ми повинні оцінювати можливості нашої системи здоров’я, можливості нашої лабораторної бази, щоб провести ці певні дослідження. Не можна так просто, от захотів перевіритись – і прийти до медзакладу, в державну лабораторію, де безкоштовно роблять тести", — зазначив він. 

Ляшко пояснив, яким саме чином будуть проводити тести.

"Коли ми говоримо зараз про те, що змінюємо алгоритм тестування і з’явиться імунно-ферментний аналіз – він буде більш доступний. Апарати, щоб проводити такий аналіз, є майже в кожній лабораторії, як в приватних, так і в державних закладах охорони здоров’я. Тому найближчим часом тестування щодо наявності антитіл в крові людини стане більш доступним. Якщо будуть певні симптоми та тест покаже наявність антитіл, то наш алгоритм тестування прописує таку норму, що можна ставити діагноз і починати лікування саме по протоколу лікування коронавірусної хвороби", — розповів головний санлікар. 

Коли з’являться такі тести, то люди зможуть їх робити в приватних медустановах, бо державні закріплені за людьми з клінічними симптомами, додав Ляшко.

Читайте також

Популярні відео

Також головний санлікар розповідав про механізми встановлення контактних осіб з хворим на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги