Як діти хворіють на коронавірус — лікар розповів подробиці

Інфекціоніст розповів, як проходить перебіг COVID-19 у дітей і де вони найчастіше заражаються

Як діти хворіють на коронавірус — лікар розповів подробиці

Де діти найчастіше інфікуються коронавірусом і як у них перебігає хвороба, розповів інфекціоніст Сергій Крамарьов в ефірі каналу "Україна 24"

"Діти легше хворіють, ніж дорослі. За два місяці, що наша лікарня приймає пацієнтів з COVID-19, практично жодної дитини не було госпіталізовано у відділення інтенсивної терапії. А симптоми такі, як описано: підвищена температура, кашель, слабкість. 

В першу чергу треба не допустити, щоб діти заражалися на цю інфекцію. Всі вимоги та рекомендації МОЗ мають виконуватись, не дивлячись на послаблення карантину. А стосовно симптоматики, якщо говорити про легкі, середні та тяжкі форми у дітей, які госпіталізовані в нашу лікарню, вони за клінікою практично не відрізняються від звичайних застудних захворювань. Єдине, у наших дітей були такі симптоми, як і у дорослих – це втрата смаку, у деяких, не у всіх; втрата нюху у деяких дітей, це дуже важливий симптом, але він далеко не у всіх буває. 

Практично всі діти підхоплювали хворобу всередині своїх родин. У кожної дитини, яка знаходилася або знаходиться у нас в лікарні, або мама, або тато, або бабуся були інфіковані коронавірусом", — сказав він.

Лікар вважає, що відкривати дитячі садки вже можна.

"Школи до вересня треба розпустити. А маленьким дітям треба дозволити ходити до дитячих садків, але в першу чергу персонал (дитсадків – ред.) має проходити періодичне обстеження на COVID-19. Іншого виходу немає", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також

Раніше педіатр Владислав Ващенко в ефірі каналу "Україна 24" висловлював думку про те, коли варто відкривати дитсадки.

Джерело Україна 24 Теги