Прикордонники розповіли про процедуру в’їзду в Україну під час карантину

У Держприкордонслужбі розповіли, що повинні робити громадяни при перетині кордону під час карантину

Прикордонники розповіли про процедуру в’їзду в Україну під час карантину

Що треба знати людям, які в’їжджають в Україну під час карантину, оголошеного у зв'язку з коронавірусом, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченков ефірі каналу "Україна 24".

"На всіх пунктах пропуску карантинні заходи однакові. Спочатку, прибувши в пункт пропуску, люди проходять карантинний скринінг – це стосується громадян як України, так і інших країн. Надалі вони обирають для себе, яким шляхом вони проходитимуть або обсервацію, або ізоляцію відповідно до постанови та порядку, затвердженого урядом", сказав він.

 Демченко пояснив, яким чином діють правила при самоізоляції.

"Якщо громадяни обирають для себе самоізоляцію, то вони мають встановити на свої мобільні телефони додаток "Дій вдома". Після цього вони проходять прикордонне оформлення. Якщо ж люди з якихось причин або не хочуть, або не можуть встановити цей сервіс, то відповідно про них інформують або лікарів, або представників Нацполіції, які є на пункті пропуску, щоб надалі до цих людей застосовували обов’язкову обсервацію. 

Багато людей знають про цю процедуру і завчасно встановлюють додаток собі на телефони. Якщо людина про це не знала, то у всіх пунктах пропуску є інформація і QR-код, люди можуть відразу завантажити, встановити її, прикордонник перевіряє, чи застосована програма людиною – і тільки після цього громадяни вже можуть прослідувати в Україну", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше Демченко розповів, що зараз відбувається на пропускному пункті Шегині на кордоні з Польщею, який відкрився в ніч на 16 травня, і кого пускають до Польщі.

 

Джерело Україна 24 Теги