Страшніше за теракти - психолог пояснив ставлення людей до коронавірусу

Люди ще не знають, скільки триватиме карантин і як виходити з нього

Страшніше за теракти - психолог пояснив ставлення людей до коронавірусу

Епідемія коронавірусу є більшим стресом для психіки людей, ніж катастрофи і теракти.

Про це в ефірі "Україна 24" розповів науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, психолог Спартак Суббота.

"Коли люди стикаються з масштабними катастрофами або терактами, вони розуміють, що не можуть цим керувати, але можуть на це вплинути. Але коли людина не має ресурсу, щоб вплинути на проблему... Наприклад, ми ніяк не можемо вплинути на швидкість розвитку коронавірусу, крім як ізолюватися. Більшість людей ще не знають, скільки триватиме карантин і які етапи виходу з нього", - заявив Суббота.

За його словами, у людини створюється спеціальний захисний механізм, який дозволяє їй впоратися зі стресом. Люди сприймають цей процес як паніку, а насправді це адаптивний механізм.

Читайте також

Експерт пояснив, що мозок людини змушений постійно отримувати інформацію і створювати загальну картину навколо себе.

"Якщо мозок, якщо людина чогось не знає, у неї виникає почуття тривоги. Тривога безпредметна - це страх невідомості так званий. А страх - предметний. Деякі люди бояться захворіти - і це страх. А деякі люди турбуються, бо не знають, як буде далі складатися їхнє життя. Люди намагаються до цього адаптуватися, але насправді, коли завершиться карантин, люди дуже швидко повернуться в той режим, в якому були до нього", - підкреслив Суббота.

Популярні відео

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна в ефірі "Україна 24" заявила, що восени Україні загрожує друга хвиля коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги