Коли запрацюють консульства і візові центри – експерт назвала умову

Ключовим залишається питання скасування обмежень на кордонах країн ЄС

Коли запрацюють консульства і візові центри – експерт назвала умову

Візові центри в Україні можуть відновити роботу вже за два тижні.

Про це в ефірі "Україна 24" розповіла виконавча директорка громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

"Візові центри можливо за два тижні відновлять свою роботу. Наприклад, консульства Республіки Польща вже почали поступово свою роботу. Але коли ми говоримо про сезонну трудову міграцію, ми знаємо, що сьогодні це питання знаходиться в площині врегулювання на міжурядовому, міждержавному рівні. Чому так? Це не стільки спроба держави контролювати сезонних трудових мігрантів, скільки це викликано умовами, які сьогодні є, коли уряди країн, які потребують наших працівників, звертаються по своїй лінії до уряду України і дають запит на певну кількість сезонних працівників", - розповіла вона.

Читайте також

Сушко нагадала, що Німеччина заявила про необхідність 300 тисяч таких працівників, Франція – про 70-80 тисяч.

"Поки не будуть остаточно скасовані всі обмежувальні заходи, уряди різних країн будуть намагатися ці питання контролювати. Тому тут ключове на сьогодні – не стільки питання відкриття візових центрів, скільки питання скасування обмежень на кордонах. Після скасування консульства і візові центри швидко відновлять свою роботу", - пояснила експерт.

Популярні відео

Нагадаємо, виконавча директорка громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко також заявила, що Європейський Союз може впровадити додаткові фільтри для українців, які без віз подорожуватимуть країнами Шенгену.

Джерело Україна 24 Теги