Чи варто купувати авіаквитки на літо: експерт дав пораду

Експерт з питань авіації розповів, чи правомірний продаж квитків на літак на найближчі місяці

Чи варто купувати авіаквитки на літо: експерт дав пораду

Про те, чи варто купувати квитки на літак на травень-червень, розповів експерт з питань авіації Богдан Долінце в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо говорити про правову складову, то на сьогодні, в принципі, заборона літати з України після 22 травня ще не прийнята. Проте, деякі країни Європейського союзу заборону продовжили. Компанії цим користуються і намагаються продавати квитки — при тому, що вже були політичні заяви, що після 22 травня небо не відкриють і не варто очікувати міжнародних перевезень до середини літа", — сказав він.

Експерт пояснив, наскільки правомірною є ситуація, коли компанія продає квитки, наприклад, на червень з попередженням, що в разі неможливості здійснити переліт дата буде перенесена.

"З точки зору авіаційних правил України, якщо перевізник не виконав зобов'язань, то він повинен повернути вартість авіаперевезення або запропонувати альтернативний варіант. Тут мова йде саме про альтернативний варіант. З огляду на те, що це сталося не з вини авіакомпанії, а через заборону, це вважається форс-мажором, і компанія не зобов'язана виплачувати додаткових компенсацій", — сказав він.

Експерт радить перечекати цей період, тому що буде багато скасувань, перенесень і затримок. При цьому авіакомпанії не поспішають повертати гроші пасажирам. За чинними авіаційними правилами, вони мають право до 3 місяців розглядати звернення пасажирів, і весь цей час не повертати вартість квитків.

Популярні відео

Читайте також

Раніше президент Української асоціації туристичних агентств Антон Рудич розказав, як і де українці відпочиватимуть після карантину.

Джерело Україна 24 Теги