"Можна замовити дитину додому" - омбудсмен про скандал з дітьми для іноземців

Уповноважений з прав дитини прокоментував скандал з дітьми від сурогатних матерів, яких через карантин не можуть забрати батьки

"Можна замовити дитину додому" - омбудсмен про скандал з дітьми для іноземців

Про ситуацію з сурогатним материнством в Україні і скандал з дітьми, яких мали вивезти за кордон, розповів уповноважений президента з питань прав дитини Микола Кулеба в ефірі каналу "Україна 24".

"Я вже не один рік виступаю за накладення мораторію на сурогат в Україні, особливо, за комерційний сурогат. Тому що для багатьох країн це поза законом. В 91-му році, коли Бундестаг у Німеччині розглядав це питання, чітко було зазначено, що дитина не може бути товаром, що жінка розглядається по суті як об’єкт, який надає певний вид послуг. Тому я вважаю, і ми маємо наголошувати на тому, що сурогатне материнство за кордон, комерційне сурогатне материнство має бути заборонене, — сказав він.

Він прокоментував скандал з дітьми від сурогатних матерів, яких не можуть забрати батьки з-за кордону.

"Стосовно 51 дитини, які зараз в готелі, 15 батьків разом зі своїми дітьми, вони не можуть вилетіти за кордон, а інші діти, до речі в багатьох з них є вже свідоцтва про народження, вони вже зареєстровані в Україні, отримана нотаріальна згода. Я сьогодні спілкувався з юристами. Вони кажуть: якщо консульства тих країн, батьки в яких хочуть забрати цих дітей, дозволять, то посередники можуть отримати нотаріальну довіреність і відвезти батькам цих дітей. Деякі з цих батьків не приїжджали в Україну, щоб надати свій біологічний матеріал. А тепер уявіть, що ще дитину їм привезуть додому. Такий собі бізнес, досить прибутковий — дистанційно можна собі замовити дитину та отримати прямо вдома".

Популярні відео

Як повідомлялося, у соціальних мережах та на офіційному сайті київської клініки "Біотех" було поширено відеоролик, на якому демонструються 46 дітей, які були народжені сурогатними матерями й наразі перебувають у київському готелі "Венеція", оскільки через карантин їхні батьки-іноземці не можуть їх забрати.

У зв'язку з цим уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова звернулася до поліції, МОЗ, Мінсоцполітики з вимогою щодо негайного реагування на ситуацію, об’єднання зусиль для невідкладного удосконалення законодавства у частині застосування репродуктивних технологій сурогатного материнства для іноземців та недопущення безконтрольного вивезення дітей за кордон.

Читайте також

Джерело Україна 24 Теги