На вас можуть повісити чужий кредит - експерт дав поради з кібербезпеки

Голова організації "Електронна демократія" вважає, що витік інформації потрібно сприймати як даність

На вас можуть повісити чужий кредит - експерт дав поради з кібербезпеки

Нещодавно стало відомо про Telegram-бот, який публікує особисті дані українців: номери паспортів, реєстрацію за місцем проживання, інформацію з держреєстрів, паролі соцмереж, інформацію про водійські посвідчення. Інтернет-користувачі припустили, що дані були отримані з програми "Дія", яку уряд запустив в кінці грудня.

Голова громадської організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував ситуацію.

"По-перше, треба сприйняти як даність те, що ці дані вже в інтернеті. Якщо закриють один телеграм-канал - це не означає, що завтра не відкриють другий. І якщо до вас або ваших знайомих хтось звертатиметься і цитуватиме ці документи, вже не можна бути впевненим, що це до вас телефонують з банку або з правоохоронних органів тощо. Тобто можливість шахраям зателефонувати жінці похилого віку, налякати її банківськими даними або тим, що онука заарештували тощо - ця можливість різко збільшилася ", - сказав Фльонц.

Читайте також

За його словами, для безпеки потрібно періодично змінювати паролі.

"Однозначно не можна мати спільний пароль для електронної пошти, соціальної мережі і банківського акаунта. Міняти їх і визначати ступінь складності потрібно, виходячи з ризику: банківські акаунти бажано міняти раз на рік і робити їх складними з великими і маленькими літерами, цифрами", - сказав експерт.

Фльонц зазначає, що час від часу треба перевіряти, як справи з реєстрацією майна в реєстрах.

"Чи не має щодо вас провадження, як до злісного неплатника кредиту якогось, який ви не брали", - підкреслив він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експерт з інформаційних технологій Олександр Ольшанський в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що в Україні збільшилося навантаження на інтернет-мережі через карантин.

Джерело Україна 24 Теги