Коронавірус залишиться назавжди: лікар розповіла, як він зміниться

Єпідеміологиня розповіла, як вірус COVID-19 впливатиме на людей в майбутньому

Коронавірус залишиться назавжди: лікар розповіла, як він зміниться

У ВООЗ заявили, що, ймовірно, коронавірус остаточно не зникне ніколи. Про  те, чи доведеться нам постійно жити з загрозою захворювання, розповіла епідеміологиня Людмила Мухарська в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми постійно живемо з грипом, і він теж час від часу викликає пандемії. Тому якщо вірус циркулюватиме, поступово він охопить всю планету, і впродовж 1-3 років сформується захисний імунітет у більшості людей. І будемо жити з цим вірусом так само, як з грипом, парагрипом і т.д ", - сказала вона.

Лікарка пояснила, що в майбутньому, швидше за все, вірус вже не буде таким небезпечним для людей, як зараз.

"Якщо вірус хоче існувати, адже це теж жива одиниця, то не викликатиме велику кількість важких форм, в тому числі смертей. Тому що якщо помирає людина, то гине і вірус. Він поширюється від хворого до здорового і викликає захворювання середньої або легкої складності, або навіть безсимптомне. Експерти кажуть, що цей вірус може стати банальним респіраторним вірусом, яких є понад 200 і які курсують зазвичай в осінньо-зимовий період. Вважатимемо, що вірус стане не таким агресивним — принаймні, про це говорять багато експертів", — сказала вона.

Читайте також

Популярні відео

Раніше генетик Олександр Коляда пояснив в ефірі каналу "Україна 24", чи варто боятися мутацій коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги