Користь від заборони російських сайтів: експерт навів два приклади

Експерт з конституційного права розповів, чи потрібна Україні заборона російських соцмереж, і навів приклади роботи пропаганди

Користь від заборони російських сайтів: експерт навів два приклади

Санкції проти російських соцмереж були введені та продовжені не дарма. Про це заявив експерт з конституційного права Олександр Москалюк в ефірі каналу "Україна 24".

"Треба враховувати, що всі санкції у 2017 році готувалися, і всі мали можливість підготуватися до обмеження доступу не тільки до російських соцмереж, а й до програмного забезпечення. Стосовно ж цього рішення — воно абсолютно правильне ... всі досить швидко позбулися "Яндекс пробок", ніхто їх не згадує", — заявив він.

Москалюк навів приклад роботи пропаганди в інших країнах.

"Свого часу в Руанді трагічні події відбулися через" Радіо тисячі пагорбів", яке проповідувало мову ненависті, що привело до геноциду. І потім, коли проводилися дослідження, з'ясувалося, що 10% всіх жертв загинули внаслідок прямої дії цієї пропаганди. Гаразд Руанда , можна сказати, що це було давно, але є ближчі приклади - під час другої чеченської кампанії були зроблені висновки, чому Росія програла першу чеченську війну, і одна з причин - це якраз було, що не контролювався інформаційний простір. Під час другої кампанії він контролювався, і можна було використовувати виключно одне формулювання "контртерористична операція", і це було зроблено таким чином, що змінило ставлення до подібних подій", — розповів він.

Експерт резюмував, що забороною російських соцмереж і деяких сервісів повністю убезпечити Україну від пропаганди не вдалося, але поліпшити ситуацію вийшло.

Читайте також

Популярні відео

Раніше медіаексперт Юрій Молчанов заявив в ефірі каналу "Україна 24", що санкції проти російських сайтів запізнилися у часі років на 10-15.

Джерело Україна 24 Теги